Sprawa Joanny Chyłki

Jeżeli ktoś ma zająć się trudną sprawą, to musi ją poprowadzić Joanna Chyłka. Oczywiście takie rzeczy możliwe są tylko w książce, ponieważ Joanna Chyłka to zmyślona bohaterka. Remigiusz Mróz miał dobry pomysł na to, aby wykreować taką bohaterkę, która nie tylko podbiła serca czytelników, ale również widzów. Nie można bowiem, że Joanna Chyłka doczekała się także swojego własnego serialu, cieszącego się ogromną popularnością. Tak, serial można jak najbardziej oglądać, ale nie zapominajmy przy tym o książkach. Pamiętajmy o tym, że to co jest w książce nigdy w pełni nie jest oddane w serialu. Jedną z najnowszych propozycji jest Afekt z www.taniaksiazka.pl (ebook od Mobi epub).

“Kontratyp. Joanna Chyłka. Tom 8”

Chociaż zanim ktokolwiek zabierze się za czytanie tomu trzynastego, który jak na razie jest ostatnim w serii, może poznać chociażby poznać historię z tomu ósmego. To, co jest dobre w tych książkach to fakt, że można je czytać niezależnie od siebie. Tym razem przyjdzie Chyłce zmierzyć się tym, co wydarzyło się bardzo wysoko w górach. Pewna grupa polskich wspinaczy próbowała wejść na Annapurnę, ale nikt z ekipy nigdy nie dotarł do celu. Ciał nigdy nie odnaleziono, ale dowodu odnalezione pod szczytem wskazują, że nikt nie przeżył. To dlaczego kilka tygodni później jedna z kobiet biorących udział w wyprawie odnajduje się setki kilometrów dalej? Żywa? Czy to ona zamordowała pozostałych członków swojej ekipy? Na to wygląda, a przynajmniej wiele innych osób jest o tym święcie przekonanych. Joanna Chyłka ma bronić alpinistki. Tylko czy jej się to uda, kiedy ta sprawa jest tak skomplikowana? W szczególności, że nikt tak naprawdę nie wie, co wydarzyło się pod szczytem, a sama alpinistka uparcie twierdzi, że nic nie zrobiła.

“Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13”

Chyłka obiecała sobie, że nigdy nie będzie zajmowała się sprawą pedofila. Tylko dlaczego, jak na złość, w nowej kancelarii z miejsca zostaje przydzielona jej taka sprawa. Chyłka ma bronić mężczyznę, który został oskarżony o pedofilię. Sprawa ma również drugie dno – oskarżony to brat kandydata na prezydenta Polski. Wszyscy więc z wielką niecierpliwością obserwują jak zakończy się ta sprawa. Od tego też zależy po części dalsza kariera Chyłki. Do tego jej życie osobiste, które do tej pory nawet układało się z Kordianem zaczyna się sypać. A to wszystko za sprawą byłej Kordiana, która pojawiła się na horyzoncie. Czy chyłka wyjdzie na prostą? Czy wszystkie sprawy uda jej się rozwiązać po myśli własnej? Czas pokaże